Najtańsze przesyłki zagraniczne

W dzisiejszych czasach bardzo często zdarza nam się nadawanie paczek. Przesyłamy pamiątki z wakacji, ubrania, sprzedane za pomocą serwisów akcesoria oraz bibeloty. Zdarza się również, że za pośrednictwem kuriera wysyłamy różnego rodzaju dokumenty. Częste korzystanie z firm kurierskich generuje koszty, które obciążają nasz domowy budżet. Firmy, które regularnie nadają przesyłki, mają podpisane korzystne umowy, które gwarantują na przykład stałą cenę bez względu na rodzaj paczki i listu. Niestety osoby prywatne nie mają możliwości podpisania takiej umowy, dlatego nadanie paczki jest obciążeniem finansowym.

Czy wszyscy kurierzy mają taką samą cenę?

Zdecydowanie nie. Każda firma kurierska ma własne stawki oraz ceny ustalone wcześniej. Właściwie na każdej stronie internetowej firmy kurierskiej możemy znaleźć tak zwany cennik usług. Dzięki temu znamy kwotę nadania paczki w zależności od jej wagi, wielkości i zawartości. Każdy Klient ma również możliwość wykupienia dodatkowych usług jak na przykład ubezpieczenie, którego cenę również znajdziemy na stornie internetowej. Należy zwrócić również uwagę na to, że koszt wysłania przesyłki wzrasta, jeśli nadajemy ją poza granice Polski. Dzieje się tak dlatego, że kurier musi mieć specjalne zezwolenia, a także przejechać większą odległość, aby dostarczyć nasz pakunek. Polecamy kuriera Sendello.

najtańszy kurier

Co zrobić żeby obniżyć koszty nadawania przesyłek?

Kiedy nasz domowy lub osobisty budżet został nadszarpnięty przez wysyłanie paczek, należy zwrócić uwagę na częstotliwość oraz cenę takiej usługi. Jeśli okaże się, że nadajemy paczki dość często, a kosz jest bardzo wysoki, należy zapoznać się z ofertami wszystkich dostępnych firm kurierskich. Cenniki usług każdej z nich powinien być podany na stronie internetowej lub w ogłoszeniu. Stworzenie zestawienia cen pozwoli nam na wybór firmy, która spełni nasze oczekiwania i nie zrujnuje portfela.

Jaki kurier jest najtańszy?

Co rok duże serwisy informacyjne tworzą różnego rodzaju zestawienia. Należą do nich również zestawienia firm kurierskich. Takie ogłoszenia porównują ceny, jakość, szybkość oraz rzetelność i możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Taki wykaz bardzo ułatwia wybór odpowiedniej firmy. W 2017 roku według przeprowadzonych badań jedną z najlepszych firm kurierskich było DHL, które uzyskało wynik 88,5 %. Jednak jest to składowa kilku elementów, o które pytani byli użytkownicy. Według tego samego raportu najtańszym kurierem okazała się firma InPost, a następnie DHL oraz DPD. Stworzone zestawienie zostało przygotowane przez Polski Instytutu Badań Jakości, dlatego wiele serwisów internetowych powiela te wyniki. Jeśli nadal nie jesteśmy pewni, który kurier spełni nasze oczekiwania i oferuje najlepszą cenę, możemy skorzystać z porównywarek internetowych, które po zaznaczeniu odpowiednich dla nas opcji, wybierają firmę z najtańszą i najlepszą usługą.